Podporujeme

sobota, 19 říjen 2013 16:38

Alergie a testy na alergie

Napsal(a)  Testy na alergie .cz

Alergie je vlastně nezvykle prudká imunitní reakce našeho těla na zdánlivě banální podnět, jako je například zakousnutí se do ovoce, přitulení se ke kočce či psovi nebo třeba nadýchání se poletujícího pylu při procházce. V odhalení toho, jaký alergen nás vlastně trápí, nám účinně pomohou testy na alergie, které může vykonat pracoviště alergologie.

Alergie

A na co že může vlastně vypuknout alergie? Možností je mnoho, v současné době může být člověk alergický naprosto na všechno, ale vtípky o alergii na práci či na společnost lidí v tomto případě nechme stranou. Zvíře, pyl ze stromu či rostliny, konkrétní potravina nebo cokoliv dalšího může mít za následek velmi silnou imunitní reakci. V ideálním případě by s sebou měl každý alergik na delší cesty brát takzvaný protišokový balíček, kterým si pomůže v nesnázích. Ten by měl obsahovat inhalátory, nosní kapky nebo spreje a léky.

Vůbec nejlepší léčbou alergie je ale naprostá minimalizace kontaktu s alergenem. Znamená to například nechodit během jarních měsíců na dlouhé procházky za město nebo do lesa na houby, vynechat ze stravy mléčné výrobky, ořechy či některé druhy ovoce (nejčastěji jsou pro alergiky pohromou citrusové plodiny) a tak dále a tak dále.

Testy na alergie

Díky testům na alergie se dozvíme diagnózu velmi rychle, celé vyšetření je hotové už za několik desítek minut. U jednodušších metod je vám po kůži vpraveno mikroskopické množství nejčastějších alergenů a po chvilce čekání je jasné, který z nich vyvolal alergickou reakci – zarudnutí kolem ranky, pálení a svědění a tak podobně je určitě více než zřetelným důkazem. Moderní metody alergologických testů však dokáží z jedné kapky krve zjistit více jak 100 alergenů!

Více z této kategorie: « Testy na alergie

Magazín