Podporujeme

sobota, 18 říjen 2014 13:58

Trpíte alergií? Jeďte k moři

Napsal(a)  Testy na alergie .cz

Pokud trpíte nějakou formou alergie, rozhodně existuje mnoho cest, jak si alespoň trochu ulevit. Proč zůstávat v letních měsících doma a urputně větrat, když si můžete snadno dopřát dovolenou – v prostředí někde u moře – a dostat tak zase na nějakou dobu tuto nepříjemnou nemoc pod kontrolu.

Moře pomáhá atopikům

Například takový atopický ekzém, jenž trápí i velmi malé děti, se výrazně zlepší při pobytu u Mrtvého moře. Tamní soli jsou léčivé nejen na tento problém, totéž platí i o léčivém bahnu, o jehož účincích jste jistě slyšeli své. Stačí jen popřemýšlet na téma půjčka na dovolenou, pokud nemáte dostatek peněz a hurá za sluníčkem.
Kvůli omezení projevů alergie ale dodržujte i některé tipy od odborníků na slovo vzatých. Častější mytí vlasů, pobíjení roztočů v lůžku nebo koberci, žádné parfémy a omezené větrání okny kvůli možnosti přenesení škodlivého pylu přímo do bytu či domu. Během ranních hodin, kdy je v ovzduší obecně nejvíce pylu, pak – pokud je to jen trochu možné – zůstaňte doma.

A pokud se hodláte najíst venku na čerstvém vzduchu a slunci, dejte dobrý pozor, aby na pokrmu nezůstala lačná vosa nebo včela (nebo nedej bože třeba sršeň), protože jejich bodnutí může způsobit velké nepříjemnosti. Důležitý je i skoro až chorobný úklid, a to opravdu všude, kde se během dne doma zdržujete, pyl se totiž usazuje snad kdekoliv, je to jen možné, znáte to.
Půjčka na dovolenou z ryze zdravotních důvodů přeci není žádná hanebnost. Nejde o zbytečné mrhání finančními prostředky, je to přece pro zdraví, které máme každý jen jedno. Ovšem pozor, půjčujte si zodpovědně, jen tolik, kolik dokážete v příštích týdnech a měsících úspěšně splatit a ideálně by Vám tento úvěr měla schválit i rodina. Přátelům se s ním chlubit nemusíte, někdy mohou být bohužel hodně povídaví. Rozhodnete-li se pro půjčku od nebankovní společnosti, spoléhejte jen na prověřené partnery. Tím může být například společnost Provident. Zavolejte a zeptejte se na Vaše možnosti.

Magazín